Otázky a odpovědi

Použití kyseliny hyaluronové a sodíku PCA

Jsme prvních Brněnské studio, které představuje sérii produktů využívající přírodní zvlhčující látky (kyselina hyaluronová a sodík PCA)namísto minerálních olejů, které pomáhají udržet vaši pokožku vlhkou a pružnou. Tyto látky jsou na rozdíl od minerálních olejů, které mohou ucpávat vaše póry, mnohem kvalitnější a neškodí.

 

PARABENY V KOSMETICE

Co je to paraben?

Parabeny jsou skupina konzervačních látek, které se používají ve farmacii, potravinářství, ale také v kosmetice. Na obalech potravin či kosmetických výrobků jsou označeny velkým písmenem E a následujícím trojčíslím např. E214, E126 atd. Aniž bychom to věděli, s parabeny naše tělo přichází do styku denně. Můžeme je najít v některých šamponech, odličovadlech, sprchových gelech, krémech nebo např. v lécích. Mnohé studie a úvahy se pozastavují nad faktem, kolik konzervačních látek je člověk schopen do svého těla vetřít v podobě kosmetiky nebo spořádat v potravinách. 


 

Proč se parabeny v kosmetice objevují?

Parabeny jsou látky, které mají antibakteriální účinky. Tato vlastnost zaručuje, že výrobek nepodléhá po delší dobu kazivosti. Výrobci kosmetiky proto s oblibou parabeny používají, aby prodloužili trvanlivost svých kosmetických výrobků a dokázali, tak prodat více kusů a vydělat více peněz.
 

Proč mohou být parabeny nebezpečné?

Bylo prokázáno, že parabeny mají stejné vlastnosti a tedy i podobné chování jako ženský hormon estrogen. Tyto látky tedy mohou ovlivňovat některé procesy v těle spojené s hormonální aktivitou a nerovnováhou a tím mohou přispět ke vzniku zdravotních problémů. Žádná studie však přímou závadnost parabenů neprokázala. 
 

Jsou ženy parabeny více ohroženy než muži?

Ženy nejsou nijak více náchylné na možné nežádoucí projevy parabenů. Problém spočívá spíše v kumulaci parabenů v těle. Něžná pohlaví více pečují o svou hygienu i krásu, a proto mnohdy používají mnohonásobně více kosmetických přípravků než muži. Z tohoto důvodu poté nashromáždí se svém těle větší množství parabenů a proto je riziko u žen vyšší než u mužů.
 

Jak poznám, že je kosmetika bez parabenů?

Klíčem k úspěchu je etiketa. Možná nesnášíte ženy, které stráví hodiny v drogerii čtením etiket a účinků kosmetický přípravků, ale i toto není občas od věci. Stačí rychle prolítnout etiketu přípravku. Pokud se parabeny objevují v horní části výčtu složení přípravku znamená to, že produkt je jich plný. Pokud jsou však na konci seznamu přípravek jich obsahuje méně. Nejlepší je však samozřejmě kupovat přípravky s nápis „Neobsahuje parabeny“.
 

Je kosmetika bez parabenů méně účinná?

Jak již bylo řečeno, parabeny působí na trvanlivost produktu nikoliv na účinnost. Proto si klidně můžete koupit kosmetiku bez parabenů. Rozhodně nebude méně účinná než ta s parabeny.
 


 

Jak pečovat o pleť s rozšířenými žilkami?

Rozšířené žilky neboli odborně kuperóza se může projevit již v mládí. Nejčastější a nejviditelnější je jejich výskyt na obličeji, můžeme je ale pozorovat také na těle. Dá se s nimi účinně bojovat?

Příčinou rozšířených žilek jsou dědičně slabé cévy. Červené popraskané žilky se mohou objevit při náhlé změně vysokých a nízkých teplot např. při přechodu z vyhřáté místnosti do mrazu nebo při saunování a následném zchlazení pokožky. Kromě dědičnosti má na vznik vliv i stárnutí kůže a ztráta její pružnosti.masáž
 
Tvorbu žilek negativně ovlivňuje také:
  • UV záření
  • horké nápoje
  • pikantní a kořeněná strava
  • nadměrná konzumace alkoholu a kávy
K zamezení vzniku červených žilek je důležitá prevence. Je nutné, abychom pleť chránili krémy s UV filtry. Nepoužívejte čistící přípravky s obsahem alkoholu. V kosmetice se vyhněte procedurám, které omezují prokrvení kůže. Naopak vhodná je lymfodrenáž obličeje, metoda, která působí blahodárně na lymfatický a cévní systém.
 
K zakrytí žilek je možné použít korektor a make-up. K jejich odstranění je velmi účinný laser. Zákrok se doporučuje v zimních měsících. Aby se žilky znovu netvořily, je třeba dodat tělu především vitamín C a biofavonoid rutin, který posiluje cévní stěny. Účinný je také avokádový olej. V zimě se vyhněte hydratačním krémům, zvolte raději hutnější mastnější krém. Alkohol a střídání extrémně horkých či studených nápojů také nepřispívá.  

úbytek kolagenu v těle

Graf úbytku kolagenu v těle

Od BB k CC a dále.........

Od BB k CC a dále

Nedlouho poté, co kosmetický trh nabídl spotřebitelkám BB krémy, se objevuje nová generace multifunkčních krémů, zcela ve správném pořadí dle abecedy. Na trhu se již objevily CC krémy – Color Control/ Color Correction nebo také Color/Complexion Corrector. CC krém umí v podstatě totéž co umí BB krémy, ale nabízí navíc lepší krycí a sjednocující efekt na pleti, je vhodný například i na tmavé kruhy pod očima. Posílený je také anti-aging účinek.

DD krém od společnosti Julep

Uvidíme, zda se opět za krátko objeví další pokračovatelé ze slibně rozjeté a díky abecedě v podstatě neomezené řady, například DD (dynamic do-all / Daily Defence) nebo EE krémy se stejným úspěchem, s vylepšeným složením a efekty.

Mezi odborníky se již nějakou dobu vedou debaty, zda by EE krémy a DD krémy obstály stejně úspěšně jako předešlé generace krémů z abecedy. Potenciál by tu jistě byl, klíčovým faktorem jsou další inovace a složení aktivních látek v různých kombinacích.

Pantene BB krém na vlasy

Ovšem ani další kosmetické oblasti nezůstávají pozadu. Není to jenom kosmetika určená pro péče o obličej, kdo propadá abecednímu šílenství. První BB produkty se nyní objevují i v oblasti péče o vlasy. Například Pantene BB krém na vlasy nebo BB Keratin.

Každopádně krémy podle abecedy – BB krémy a CC krémy, jsou přesným zásahem trhu a přesně odpovídají požadavkům, které dnes ženy v moderní a uspěchané době mají. Potvrzují to také výzkumy spotřebního chování dnešních žen, které dávají přednost nákupu funkčních a na použití jednoduchých produktů a to i v kosmetice.

Ve výzkumech označují jako důležité nebo velmi důležité používat minimální množství produktů při své denní péči o zdraví a vizáž. Používat multifunkční kosmetiku, tedy jeden produkt, je maximálně výhodné a pohodlné zejména pro ty, kteří jsou neustále v pohybu nebo na cestách. Výhodnější cena za jeden produkt, oproti několika, je také klíčovým faktorem a motivem k nákupu.

Záznamy: 1 - 5 ze 5