Bylinky ve wellness

22.07.2014 08:20

Bylinky ve wellness

Při domácích pravidelných detoxikačních koupelí používáme mořskou sůl a dubovou kůru.
Mořské produkty jsou součástí procedur v kosmetických wellness, beauty a spa salonech za-měřených na detoxikaci a hubnutí. Přírodní bohatství moří a oceánů je cenným zdrojem velkého množství minerálů, antioxidantů, vitamínů a enzymů. Účinky mořské terapie jsou pro svoje vitální a léčivé účinky na organizmus známy po tisíciletí. Koupele s mořskou solí mají velký vliv na detoxikaci pokožky a i když se zdá, že je vrchní vrstva kůže po koupeli vysušená, ve spodních vrstvách naopak sůl vodu váže a udržuje kůži zdravou a hydratovanou. Sůl pomáhá při detoxikacích, vyplavuje z kůže a z těla toxiny a kůže pak může lépe přijímat pro-spěšné látky, minerály, atd. Koupel je osvěžující a uklidňující a podporuje dobrou imunitu.

Dubová kúra – nedoceněné „čistidlo“ našeho organismu. Používá se k léčení mnoha neduhů již od nepaměti. Dub byl vždy uctívám pro svoji pevnost, energii a vysoké stáří, kterého se stromy dožívaly. Mladé výhonky byly používány k prodloužení mládí. Koupele z dubové kůry by měly doprovázet i čaje z dubové kůry.

Při jarních kúrách je podstatné zejména to, že léčí kožní záněty a hloubkově pročišťuje organismus, blahodárně působí na celý organismus při infekcích a nachlazení, tiší bolest a mírní záněty, často se používá při hemoroidech. Odvar- čaj se často používal při poruchách zažívání, katarech a průjmech, bylinkáři se k němu s oblibou vracejí.

Jako doplňkovou stravu je vhodné zařadit ostropestřec mariánský, považovaný za jedničku pro podporu jater. Játra jsou hlavním orgánem naší detoxikace a po zimně bývají přetížená.
Bát se nemusíme ani heřmánku, na který se často vyskytuje alergie, díky unikátní technologii je možné použít heřmánkový výtažek bez alergenů má vysoké protizánětlivé, hojivé a zklidňující účinky.


Bylinky najdou uplatnění zejména při různých detoxikačních masážích. Například detoxikační šalvějové, tymiánové či rozmarýnové procedury jsou opravdovou lahůdkou pro celé tělo. Ve starověku se věřilo, že rozmarýna posiluje mozek a paměť, používala se v kadidlech pro očistu obydlí a ochranu a prevenci před nemocemi, významná byla proti bolesti hlavy. Působí proti depresím, nespavosti, migrénám, podporuje krevní oběh a silně prokrvuje (pozor v těhotenství). Používá se k povzbuzení vlasové pokožky, pro výplachy úst i k celkovým koupelím. Esence můžeme přidávat do masážních olejů, do koupelí i aromaterapie v interiéru.
Drcené či sušené bylinky lez s úspěchem použít i pro dobrou kondici pokožky. Pro tělový peeling lze použít také mák nebo pepř. Pepřová voda po masáži je vhodná na lupenku, posiluje metabolismus, odvádí toxiny, očišťuje a viditelně redukuje vrásky. Chilli papričky zase působí dezinfekčně a podporují trávení.