16. BŘEZEN

Lunární kalendář 16.březen 2014

Tento den má svátek Elena / Herbert

Měsíc putuje znamením Panny, dnes je úplněk. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Udělejte si čas na péči o sebe. Zaměřte se dnes na detaily.

ÚPLNĚK

Úplněk znamená aktivitu, kulminaci, naplnění a vyvrcholení. Jeho negativní stránka je msta, urážlivost, přílišná sentimentalita, vyčerpanost. Při úplňku se projevuje náměsíčnost, nemoci se zhoršují a rány více krvácejí. Zvyšuje se kriminalita a sklon k sebevraždám. Rodí se nejvíce dětí. Lidé pociťují neklid, psychika je napjatá. Časté jsou také změny nálad, emoce jsou nestabilní. Metabolismus pracuje pomaleji, organismus je více oslabený. Ženy bývají podrážděnější a neobjektivní, muži naopak pozorní a vstřícní a mají větší zájem o sex.

ÚPLNĚK V PANNĚ

Dává příležitost dokončit a vyřešit všechny záležitosti, které odkládáte jako nedůležité nebo nepříjemné a přesto vás stále rozčilují.

Pranostiky

Březnové slunce od nohou studí

 Dlouho-li březen sněhu hovívá, na obilí úrodný rok bývá

16. lunární den

Je dnem rovnováhy, čistoty, harmonie a spravedlnosti. Za žádnou cenu se nerozčilujte, udělejte si pohodu a snažte se být v klidu. Nekřičte, nenechte se strhnout k závisti a zlobě. Dnešek má symbol Motýla. Zkuste si o motýlech něco přečíst, snáze tak pochopíte energii tohoto dne a procesy v něm probíhající. Velmi vhod dnes přijdou posilovací cviky a rituální očista. Nedoporučuje se sex. Nejezte houby ani živočišné pokrmy. Sny vám vyzradí vaši touhu po něčem nebo po někom.

 

Znamení : ♍ panna

Fáze : úplněk  18:10

Lunární den : 16

Východ Měsíce : 18:13

Západ Měsíce : 05:48

Síla : klesající

Živel : země

Orgány : trávící ústrojí, slezina, slinivka břišní, střeva, nervový systém

Barva : modrá

Energie : ženská

Kvalita dne : chladný, vlhký, málo plodný

Systém : krevní oběh

Živná kvalita : sůl

Zahrada : kořen

ENERGIE DNE

Dny v Panně jsou plné analyzování, rozebírání, organizování, soustředění se na detaily a povinnosti, uklízení. Péče o rodinu a o svoje zdraví je dnes v popředí. Navazování partnerských vztahů nechte na jiný den, Panna je na to příliš chladná a kritická. Střízlivé jednání se bude projevovat ve všech oblastech života. Půjde vám učení, drobné opravy, činnosti vyžadující detailní přístup a vyřizování korespondence. Dnes dotáhnete věci, které jste dlouho odkládali, do konce.

Co nás učí Měsíc v Panně

Pokud chceme něčeho dosáhnout, tak nepolevit, neuhnout z cesty, být vytrvalý a neúnavný. Díky sebeuvědomění a propojení s okolím můžeme poznat, jak uplatnit své schopnosti.

ZDRAVÍ

Znamení Panny ovlivňuje oblast břicha, obzvlášť trávící orgány. Vše, co dnes pro svoje břicho uděláte dobrého, projeví se dvojnásob účinněji. Ale také to, co vašim střevům škodí, bude dnes škodit více než v jiných dnech. V Panně mají citliví lidé problémy se zažíváním. Proto se v těchto dnech doporučuje vhodná strava, neměla by se jíst těžká nebo tučná jídla. Dnes je vhodný den pro návštěvu lékaře. Střevům udělá dobře dostatek pohybu. Můžete si udělat jemnou masáž břicha krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček, zakroužit si trupem a udělat pár předklonů, podpoříte tak střevní činnost. Dělejte cviky na posílení břišních svalů. Namažte si břicho olejem, který vypíná tkáně. Dnes není vhodný den na chirurgické zákroky, obzvlášť ne v oblasti břicha.

KRÁSA

Dnes je velmi vhodný den pro celkovou péči o tělo a o vlasy. Necháte-li si v tento den upravit vlasy, zachovají si déle formu a krásu, účes bude dobře držet. Vlasy dnes nestříhejte, barva ale chytne dobře. Vlasy umyjte přírodním šamponem a udělejte jim výživný zábal, doporučujeme vlasový olej z himalájských bylin. Udělejte si vyživující pleťovou masku. Pečujte také o nehty. Prohřejte si tělo v teplé lázni s bylinkami a mořskou solí.